Wyzwanie czytelnicze: KSIĄŻKI BEZ GRANIC

Czy jesteśmy otwarci na czytelnicze przygody i wyjście poza strefę komfortu? Zapraszamy do udziału w naszym książkowym wyzwaniu, „Książki bez granic,” które pozwoli nam poznać książki z najróżniejszych zakątków Europy!

Większość z nas z pewnością zetknęła się z literaturą polską, angielską, rosyjską czy niemiecką, ale czy wielu z nas może powiedzieć, że czytało książkę czeskiego bądź greckiego autora?

Wyzwanie „Książki bez granic” ma na celu poszerzenie naszych czytelniczych horyzontów, ale nie w kontekście gatunków, a… greografii! Celem zabawy jest otworzenie się i wypłynięcie na szerokie wody czytelnicze, by poznawać książki wywodzące się z innych kultur, czerpiące z obcych nam tradycji.

Tegoroczna edycja (europejska) trwa do 31.12.2020 roku, a jej podsumowanie planujemy na styczeń 2021. Przewidujemy nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczestników!

Listę kontrolną do wydrukowania można pobrać: TUTAJ

Zachęcamy również do dołączania do grupy wyzwania na Facebooku: TUTAJ

ZASADY WYZWANIA:

1. „Książka z kraju” oznacza książkę wydaną pierwotnie w danym państwie europejskim.

2. Celem zabawy jest poznanie zagranicznej literatury – wyzwanie uważa się za ukończone w momencie, gdy uczestnik przeczyta przynajmniej po jednej książce z 10 RÓŻNYCH państw (nie mogą się one powtarzać w różnych punktach wyzwania, np. niemiecką książkę możemy przeczytać jako książkę naszego sąsiada LUB kraju członkowskiego UE).

3. W wolnych miejscach zapisujemy, co przeczytaliśmy i z jakiego kraju to książka.

4. W wyzwaniu pod uwagę brane są książki przeczytane w 2020 roku.

1 myśl na “Wyzwanie czytelnicze: KSIĄŻKI BEZ GRANIC”

Komentarze zostały wyłączone.